Кошик
Немає відгуків, додати
  • SolarWind Systems
  • Статті
  • Як забезпечити автономний об’єкт електроенергією протягом всього року?

Як забезпечити автономний об’єкт електроенергією протягом всього року?

Як забезпечити автономний об’єкт електроенергією протягом всього року?

Як побудувати електростанцію на сонячних панелях?

Завдяки сонячним панелям можливо побудувати свою власну електростанцію, котра не залежить від мережі. Звісно, при цьому також мають бути резервні джерела. В темну пору доби потрібно отримувати електроенергію з акумуляторних батарей. Але для того, щоб отримати з акумуляторних батарей електроенергію, спочатку необхідно її туди направити. Влітку з цим проблем немає. В наших широтах рівень інсоляції на досить високому рівні, так що сонячної енергії цілком вистачає на забезпечення потреб споживання і на заряд АБ.

Яка генерація сонячної електростанції взимку?

Але взимку ситуація зовсім інша. Сонячні панелі взимку генерують максимум на 10% від свого літнього потенціалу. А бувають такі похмурі дні, що навіть 5% і менше.

Які джерела живлення повинні бути для автономного об'єкту?

Для повністю автономного об’єкту не обійтися без резервного джерела живлення. Таким джерелом може бути бензогенератор. Він дешевий в капітальних затратах, але досить кошторисний в обслуговуванні і має постійні операційні витрати.

Капекс-Опекс

Крім того, для автономних об’єктів краще підходять літій-іонні акумуляторні батареї, оскільки вони мають більше кількість циклів заряду-розряду. Також АКБ не бояться недозарядженого стану, у них відсутні процеси сульфатації пластин, притаманні свинцево-кислотним АБ.

 

Як використатаи вітрогенератор?

Краще використовувати енергію вітру. В прибережних зонах та на інших межах розподілу "суша-вода" вітрова активність спостерігається протягом всього року. На височинах, в горах також вітру достатньо. Але й на решті території України взимку вітрова активність посилюється.

Саме тоді, коли мала інсоляція, в пригоді стає енергія вітру.

Повністю автономний об’єкт можна забезпечити електроенергією протягом всього року лише використовуючи комбіновану (Сонце+Вітер) електростанцію.

Отримуючи практично постійно енергію з двох джерел можна обійтися меншою кількістю акумуляторних батарей. Також можна використати більш дешеві свинцево-кислотні АБ.


На рисунку зображено річну генерацію одного об’єкту по місяцях. Даний об’єкт пройшов два етапи модернізації у зв’язку зі збільшенням споживання. На даному об’єкті рік тому були встановлені сонячні панелі загальною номінальною потужністю 3,3кВт і АБ 100Агод. За зиму акумуляторна батарея, перебуваючи в постійному недозаряді, засульфатувалася і суттєво зменшила свою ємність. Тому влітку було встановлено додаткову групу сонячних панелей (+3,36кВт) і нову АБ, що складалася з двох груп 150Агод. На зиму, щоб не повторювати минулих помилок, було встановлено вітрогенератор (листопад).

Як показала практика, цього виявилося цілком достатньо для даного об’єкту. Виробітка електроенергії була завжди більша за споживання. В разі відсутності споживання зменшувалася генерація, і навпаки.

З діаграм можна помітити, як вирівнялася генерація: тепер немає провалів у виробітці зимою. Об’єкт має достатньо електроенергії протягом всього року.

Інші статті