Продавець SolarWind Systems розвиває свій бізнес на Prom.ua 4 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
3 відгуків

Як захистити себе та побутову техніку від проблем з напругою?

Як захистити себе та побутову техніку від проблем з напругою?

Можна виділити три основні проблем з мережею, котрі мало залежать від дій самого користувача:

1) Вихід з ладу обладнання

2) Удари блискавки

3) Вихід з ладу трансформаторної підстанції або ліній електропередач

проблеми з мережею

Розглянємо ці три причини більш детально.

1. Обладнання. В силу ряду причин, напуга в обладнанні може опинитися на корпусі. Якщо корпус металевий, то при дотиканні до нього ви можете потрапити під небезпечну напругу. Також в зоні особливої уваги містяться всі електроприлади, що так чи інакше контактують з водою. Це посудомиючі машини, пральні машини, насосні станції тощо. Нагрівальні тіні посудомиючих та пральних машин, мають властивість перегорати. Інколи прогорають вони так, що утворюється контакт води із струмовідними частинами. Оскільки вода є досить гарним провідником струму, то в такому випадку під напругою може опинитися вся система водопостачання. Автоматичних вімікачів при цьому може бути не достатня. Оскільки прогорання відбувається поступово, так , що струми короткого замикання не можуть розвинутися для спрацювання автоматичного вимикача. У пригоді стають «пристрої відключення захисту» (далі ПЗВ) або диференційні реле. Смороду дозволяють відключити мережу при найменших струмах утічки. Струм утічки – це аварійний струм, що протікає в «непотрібному» напрямку. Наприклад, по тілу людини чи при пробої ізоляції на корпус.

 

2. Блискавка. Під час грозових розрядів в мережі можуть виникати дуже невеликі по потужності, але з високою напругою (до 6кВ) імпульси. Ці навіть найменші імпульси можуть спричинити вихід з ладу будь-якого обладнання. Вони настільки короткочасні, що звичайні системи захисту, такі як реле напруги чи стабілізатори, не встигають спрацьовувати. Для усунення цих небезпечних імпульсів служать «Пристрої захисту від імпульсних перенапруг» (тут і далі ПЗіП) або варисторний грозозахист. Ці пристрої ставляться на входах кабельних ліній, і вони «поглинають» всі стрибки із високим рівнем напруги. Також вони поглинають імпульси, що можуть утворюватися в мережі при запуску дуже потужних споживачів (комутаційні імпульси).

 

3.      Трансформатор та лінія електропередач. Найбільш поширенішою проблемою в трансорматорних підстанціях є та, що відома як «відгорання нуля». Це обрив (повний або частковий) нульового провідника.  Така ситуація призводить до того, що до однофазних споживачів приходить напруга не «220В» , а «380В» вольт між фазним і нульовим провідником. Як наслідок, побутова техніка при цьому виходить із ладу. Реле напруги здатне відслідкувати таке критичне збільшення напруги і за долі секунд від’єднати весь будинок.

 

Комплекс заходів може містити всі вищезгадані  пристрої, кожен з яких не замінює, але лише доповнює один одного.

Правильна система захисту повинна бути розрахована згідно конкретних умов кожного помешкання. Таблиця нижче приводить розрахунок найбільш типових комплектів захисту.

№ п/п

Найменування

 

1 фазна мережа

3 фазна мережа

1

ПЗВ

Пристрій захисного відключення

(струми утічки)

 

700

900

2

ПЗіП

Пристрій захисту від імпульсних перенапруг (грозозахист)

 

1770

2979

3

Реле напруги

(обрив нуля)

600

1500

4

 

Окремий щит

(в разі недостатнього місця для установки в існуючому щиті)

350

 

450

 

Вартість комплекту

 

3420

5829

5

Вуличне виконання

(установка щита на вулиці в герметизованому щиті із ступенем захисту ІР54)

+350

+500

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner